Tartalom:
A film lélegzetvétellel és szívdobogással kezdődik, a helyszín a világűr. A távolban feltűnik a Föld, azután pedig az ókori Pompeii és a színház. A szürreális elemek végig nagy hatást gyakorolnak.
És most következzenek a számok: az első tétel az Echoes I.
Careful With That Axe Eugene: Melankolikus hangulattal induló, lappangó kitörést hordozó téma. Suttogásból hörgésbe váltó korai pszichedelikus/death mű. A látvány sem marad el, végig folyik az izzó láva, amely mintha belőlünk törne elő. One of These Days: Minden benne van, amit a Pink Floyd közvetít. A hangszerelés tökéletes és kiforrott. Ez egyébként a Meddle lemez nyitó dala, ami teljességében is tökéletes. Mademoiselle Nobs: (kutya blues). Ezt a rövid kis számot egy kutya énekli, méghozzá igazi feelingből! Blues énekeseknek ajánlott tanulmány. A Saucerful Of Secrets: a Pink Floyd második albumának címadó dala; ezt nem sok ember tudja manapság végighallgatni, pedig valódi audiocsemege. Zajkáosszal indul, majd rituális dobfelúszással folytatódik. Ennek tetőfoka a hangszerekkel keltett teljes őrület, effekt-hegyek. Azután letisztulás és kellemes megnyugvás, kiszámíthatóság. A szám két része között teljes az ellentét, ebben rejlik a szépsége is. Erősen önkifejező. Set The Contols For The Hearth Of The Sun: keleties jellegű, vastagon effektezett. Jellemzi az egyházi zene és a transz. Imaginatív, meditációs szám. Alapja a monoton lüktetés. Echoes II: a térben szélesen szóló túlgerjesztett alap effektek, és az azokra épülő hanghatások vezetik fel a számot, míg az ókori Pompeii díszíti a látványt. Lenyűgöző az a visszhangos gitár témákra épülő harmóniamenet ami mindkét tétel gerince. Az Echoes I-II a Pink Floyd legnagyobb alkotása számomra. A számok alatt a helyszínek változnak, de az alap a körszínház közepén felépített óriási hangrendszer. A dél-európai helyszín gyönyörű napfelkeltéket biztosított a szabadtéri felvételekhez.
A filmen a számok mellett a tagok is megszólalnak az élet kérdéseiről; a Dark Side Of The Moon felvételei alatt Roger Walters betekintést nyújt az effekt-készítésbe az (EMI) Abbey Road stúdiójában, ami távolról sem egy kis demó stúdió… A film keretes felépítésben ugyanúgy fejeződik be ahogy kezdődött, ezzel megtartva a mély hatást. A sok-sok interjú mellett légköri felvételeket és rengeteg vizuális technikát is láthatunk. Adrian Maben rendező mesél a film történetéről, valamint a csapattal közös élményeiről – ő is tiszteletet érdemel a remek, stílusos kivitelezésért. Érezni, hogy teljesen ráhangolódott erre a világra, és tökéletesen közvetítette a varázst. Ez a mű összefoglalja a Pink Floyd legsikeresebb korszakát. Mindenkinek alapműnek számít, aki igazán zeneszerető.
Képek a filmből:
Ezen a linken letöltheted a filmet:
http://stage6.divx.com/user/antw/video/1499774/Pink-Floyd----Live-at-Pompeii |